Blog

První den kavárny Bistrotéky Valachy v nově otevřeném Obchodním domě Zlín

ZLÍN – Rekonstrukce baťovského obchodního domu na náměstí Práce v centru Zlína je po roce a čtyřech měsících u konce. Známá dominanta města, postavená firmou Baťa v roce 1931 podle návrhu architekta Františka Lydie Gahury, získala během rekonstrukce novou, moderní tvář. Cílem bylo provést vše s respektem k baťovské architektuře, která je v této části města výrazným prvkem. Majitel a investor po dohodě s památkáři budově vrátil původní vzhled, pro nějž bylo typické zejména neobvyklé členění oken. Ta v nejnižších dvou podlažích sahají od podlahy až ke stropu a směrem nahoru se postupně zužují.

Dříve míval obchodní dům kolem šesti prodejních etáží, tento rozsah však v dnešní době již ztratil své opodstatnění. „Nový“ Obchodní dům Zlín má proto obchodní pasáž soustředěnou do dvou poschodí, která budou nabitá gastronomickými podniky a obchody. „Naším cílem je vytvořit v centru Zlína místo setkávání u dobrého jídla a pití i moderního nakupování,“ doplnil Radovan Pilich.

 

 

Opravená budova se znovu otevřela v pátek 9. listopadu. Tímto dnem se také veřejnosti představila očekávaná Bistrotéka Valachy se svým prvním otevřeným provozem – kavárnou v druhé etáže. Největším lákadlem kavárny jsou vlastní cukrářské výrobky, ke kterým jistě přijde vhod lahodná káva značky Varesina. V následujících týdnech se otevře i zbytek provozů Bistrotéky Valachy – konceptu nabízející na jednom místě bistropekárnou a obchodem s vlastními produkty, kornuterií, Lounge Barem 1931, kurzy vaření a již zmíněnou kavárnou s cukrárnou. Tento podnik vzniká v režii Resortu Valachy, který zde chce zužitkovat gastronomické zkušenosti z provozování hotelů ve Velkých Karlovicích. Jednou z prvních gurmánských akcí bude speciální štědrovečerní menu nebo nabídka šnečích specialit.

 

 

Třetí až šesté poschodí Obchodního domu Zlín si pronajala zlínská společnost HP TRONIC, která je provozovatelem sítě obchodů a e-shopů Datart, Euronics a Kasa.cz, vlastní značku ETA a provozuje Resort Valachy. HP TRONIC do budovy přesune své sídlo. Dosud měla firma své kanceláře na několika místech v centru Zlína. „Naši zaměstnanci se sem přestěhují v průběhu ledna,“ informoval generální ředitel společnosti HP TRONIC Daniel Večeřa.

HP TRONIC také již dříve avízoval, že využije i nejvyšší patra Obchodního domu a vybuduje zde spa hotel se zážitkovou restaurací v duchu wellness hotelů Resortu Valachy. „Během roku 2019 zahájíme přípravy na vybudování wellness centra a zážitkové restaurace v nejvyšším poschodí s panoramatickým výhledem na Zlín. Následně přibyde ubytovací část,“ doplnil Daniel Večeřa.

 

Obchodní dům Zlín chystá i různé doprovodné akce, například již o letošních Vánocích, kdy návštěvníkům nabídne vánoční program.

Proměnou prošel i prostor před Obchodním domem Zlín, kde zlínský magistrát rekonstruoval a rozšířil parkoviště a nově zavedl zvýhodněnou sazbu – první hodina parkování je nyní zdarma. Více na www.obchodnidum.cz