Blog

Šéfka obchodu Bistrotéky: Vy nakupujte, my čteme etikety za vás

Manažerka obchodu Bistrotéky Valachy Lenka Molková je zdárným příkladem toho, že když se věci dělají s láskou a nadšením, přinesou své ovoce. Zvláště, pokud člověk dělá profesi, která je současně jeho koníčkem. Ačkoliv ve společnosti HP Tronic působila řadu let v oblasti prodeje elektrospotřebičů, nadšení pro kvalitní gastronomii měla v sobě zakořeněno odjakživa. Pro zábavu, jako volnočasový koníček, si aspoň založila e-shop s italskými potravinami. Se vznikem Bistrotéky Valachy byla volba jejího dalšího profesního působení jasná. Nyní Lenka více než rok pracuje na pozici šéfky obchodu Bistrotéky Valachy. Řídí se jednoduchým heslem „Vy nakupujte, my čteme etikety za vás“. Spokojí se zkrátka jen s tím nejlepším. 


Kolik položek v obchodě nyní nabízíte?

Sortiment našich produktů čítá už skoro tisíc položek. V obchodu najdete průřez tím nejlepším, co každá kategorie potravin může nabídnout. Moc ráda podporuji lokální a české producenty, ale nakoupíte u nás i autentické produkty z různých koutů světa. Mým cílem je, aby lidé mohli v Bistrotéce udělat kompletní celotýdenní nákup od pečiva, přes maso, mouku, pochutiny až po čerstvé ovoce a zeleninu. Zákazníci si mohou být jisti, že produkty, které nabízíme jsou kvalitní a bez škodlivých éček.

Máte nějakou novinku - tajnou perlu sortimentu?

Mám skvělou zprávu pro milovníky hovězího masa. Nově v nabídce obchodu najdete maso z rodinné farmy Krava&CO z jejich vlastního chovu. Vyzrálé a stařené kousky masa pocházejí z dobytka, který se drtivou většinu roku pase ve volné přírodě a není přikrmován žádnými chemikáliemi ani GMO plodinami. Další novinkou jsou krásně žlutá kvalitní kukuřičná kuřata, která jsou chovaná ve volném výběhu minimálně 90 dní. 

Zaujala nás nabídka bylinkových čajů s originálními názvy, odkud pocházejí?

Bylinkové čaje a sirupy značky Květomluva, které najdete v našich regálech jsou v nejvyšší bio kvalitě. Dodávají nám je manželé Fryzelkovi z Vlachovic, kteří bylinky sami pěstují. Můžete si nakoupit tematicky zaměřené bylinné směsi. Například aktuální čaj Zimní večery, Kouzelné chvíle, nebo Usměváček, který je vhodný pro děti. Z nabídky sirupů mohu doporučit originální lesní elixír Síla lesa, zrající v modřínové kádi Fryzelka a také sirup Zdraví z bio rakytníku a kořene echinacea.

Překvapil vás některý z produktů?

Ano překvapil mě obrovský zájem o rajčata Strabena, která se stala doslova hitem obchodu. Měsíčně jich prodáme stovky kil. Jedná se o česká rajčata, která ačkoliv jsou pěstovaná ve skleníku, sklízejí se už zralá, na rozdíl těch ze zahraničních dovozů, která dozrávají až ve skladech. Chutnají proto jako rajčata vypěstovaná na zahrádce. Jsou dostupná téměř po celý rok. Kdo je jednou ochutná, už nechce jiná! 

Kvasový chléb je dalším hitem Bistrotéky, kolik kusů měsíčně upečete? 

Domácí kvasový chléb jsme začali péct podle mého receptu, který jsme téměř rok ladili. Lidé si ho moc oblíbili, což mě těší. Je to taková naše vlajková loď, protože je to poctivý, voňavý, měkoučký a velmi chutný chléb, který navíc dlouho vydrží. V regálech se po něm vždy jen zapráší. Najdete ho také jako součást nabídky snídaní a Bistra. Měsíčně ho prodáme téměř 3 tisíce kusů. Více kusů zatím nejsme schopni upéct. Jeho výrobní procesy, jsou časově velmi náročné. Vše totiž děláme ručně, bez použití urychlovačů kynutí. 

Měsíc únor je také ve znamení sv. Valentýna, chystáte nějaké romantické speciality?

Ano chystáme čokoládové překvapení z cukrárny. Skvělý dárek pro muže je bezpochyby Jarošovský valentýnský pivní speciál. Muži naopak mohou své drahé polovičky obdarovat luxusními pralinkami a čokoládami, o které byl v loňském roce obrovský zájem. 

 

 

 


Lenka doporučuje tyto produkty: 

TIPY NA DOMÁCÍ SNÍDANĚ - Kaše ZALIJ.TO 

Jedná se o velmi chutné kaše z kvalitních surovin, které poctivě vyrábí parta mladých lidí z Hulína. Moc mě těší, že právě tyto regionální dodavatele můžeme podpořit a jejich produkty zahrnout do naší nabídky. V Obchodě si můžete vybrat ze čtyř příchutí.


Vánočky z pekárny Bistrotéky

Vánočky z naší pekárny jsou od února nedílnou součástí snídaňové nabídky Bistrotéky. Společně s naší poctivou marmeládou a výborným kakaem tvoří dokonalý a chutný start nového dne. Vánočky už zůstanou pravidelnou součástí naší nabídky. V prodeji budou ve čtvrtek, pátek a sobotu. V případě zájmu rozšíříme prodej i do dalších dnů. 


Francouzské bagety a pomazánky 

Zákazníkům, kteří si příliš nelibují ve sladkých snídaních, mohu doporučit křupavé francouzské bagety namazané našimi vynikajícími pomazánkami. Zajistí vám chutnou a vydatnou snídani, svačinku i studenou večeři. Nově bude k dostání i budapešťská pomazánka.


 Zdravé mlsání

Mlsejte bez výčitek! V našem obchodě najdete jen nesířené sušené ovoce. Sušený ananas se rychle stal prodejním evergreenem. Díky tomu, že dozrál a byl vysušen na místě, kde vyrostl, si drží opravdu luxusní chuť a vůni. Nemusí tedy být nijak doslazován. Za vyzkoušení stojí také pražené španělské mandle, nebo opravdový sušený banán v hořké čokoládě. 


ZAJÍMAVOST - bavlněné designové pytlíky na pečivo wrap up

Konečně jsem našla pytlíky na pečivo, které opravdu fungují! Obsahují zdravotnický materiál, který zabraňuje vzniku plísní a pečivo v něm krásně dýchá. Vyzkoušela jsem už všechny možné druhy pytlíků na pečivo od lněných přes bavlněné, ale wrap up se ukázaly jako jednoznačně lepší volba. Pytlíky prodáváme ve 4 různých designech.