Střecha Obchodního domu Zlín ožije!

Obchodní dům Zlín pokračuje v modernizaci a rozšiřování služeb

Už dva roky je otevřená obchodní pasáž v 1. a 2. podlaží. Vyšší čtyři patra Obchodňáku patří společnosti HP TRONIC a letošním rokem se pro vás všechny otevře to nejvyšší - 10. poschodí. 

Do léta by se v prosklené střešní nástavbě měla otevřít multifunkční galerie s jedinečnými a atraktivními prostory k pronájmu, které ve městě zatím nejsou. Do galerie v 10. poschodí se vejde přes dvě stě osob.

„Původně zde byla zamýšlena zážitková restaurace, s ohledem na změny ve společnosti a aktuální vývoj gastronomického sektoru jsme ale koncepci přehodnotili. Prostory tak budou sloužit k pronájmům na akce jako jsou svatby, oslavy, večírky nebo netradiční firemní konference, ale také k pořádání koncertů, módních přehlídek či divadelních představení. Galerie bude pro všechny tyto příležitosti technicky vybavená, klimatizovaná a ozvučená,“ uvedla manažerka Obchodního domu Zlín Soňa Ondřejová. 

Galerie je ze tří stran plně prosklená, díky tomu nabízí nevšední panoramatický výhled na centrum Zlína včetně blízkého „mrakodrapu“, další legendární baťovské stavby, která je sídlem Zlínského kraje. Prostory zaujímají většinu plochy desátého poschodí. Ve zbylé části má v budoucnu vzniknout spa centrum.

Provoz galerie a catering

Je nám ctí, že o provoz galerie a catering se budeme starat právě my! Postaráme se vám a vašim hostům o ten nejvyšší komfort a zážitek z pořádané akce.

 „Už jsme kvůli tomu začali rozšiřovat tým. Hledáme stálé brigádníky do obsluhy, kteří se budou chtít podílet na servisu pro hosty v tomto velmi atraktivním prostředí, s možností plánovat si směny podle vlastní potřeby. Je to ideální příležitost jak pro lidi z oboru, kteří si chtějí pravidelně přivydělat, tak i pro studenty,“ dodala manažerka Bistrotéky Valachy Simona Stavjaňová.


>> PŘIDEJTE SE DO TÝMU! <<


Podle Soni Ondřejové jsou v Obchodním domě letos v plánu ještě některé drobnější investice, mj. dokončení celoročních venkovních zahrádek nebo přestavba části druhého podlaží u Bistrotéky Valachy. „Naší snahou je, aby byl Obchodní dům Zlín nejen živým místem moderního nakupování a setkávání příznivců kvalitní gastronomie, ale přispěl také k obohacení kulturního života. Po unikátní výstavě fotografií Jana Saudka proto chystáme další akce, před Vánoci opět plánujeme vánoční vyhlídkové kolo a další programy,“ dodala Soňa Ondřejová.


V blízké budoucnosti se  počítá s dostavbou hotelu a následně i spa centra v devátém a desátém podlaží. Provozovatelem bude zlínská společnost HP TRONIC, která tak naváže na dlouholeté zkušenosti z ubytovacích a wellness služeb v Resortu Valachy Velké Karlovice. „Dokončení těchto projektů přibrzdila situace kolem koronaviru. Pokud vše půjde dobře, hotel bychom chtěli otevřít v roce 2022,“ doplnil generální ředitel společnosti HP TRONIC Daniel Večeřa. 

ODZlin