Výstava Zdeněk Burian - Za dinosaury a dobrodružstvím v Galerii Desítka

 

Dinosaury, tyranosaury a další obří zvířata druhohor mohou obdivovat návštěvníci Obchodního domu Zlín.

V nové Galerii Desítka na střeše Obchodňáku probíhá největší tuzemská výstava obrazů legendárního malíře Zdeňka Buriana, jehož díla se mj. stala předobrazem slavného filmu Karla Zemana Cesta do pravěku, jenž vznikl právě ve Zlíně. Výstava s názvem „Zdeněk Burian: Za dinosaury a dobrodružstvím“ potrvá do 15. září. Provází ji instalace modelů pravěkých zvířat před Obchodním domem, která již nyní láká zejména rodiny s dětmi.

Na výstavě v Galerii Desítka je k vidění přes dvě stě originálů Zdeňka Buriana, celosvětově uznávaného malíře, od jehož úmrtí v červenci uplynulo 40 let.

Vůbec poprvé budou pohromadě vystaveny čtyři téměř neznámé olejomalby obrovských rozměrů, které Burian vytvořil v roce 1952, dva z nich skončily v pražském Národním muzeu a dva ve Slovenském národním muzeu. Část z nich malíř v 70. letech věnoval Moravskému zemskému muzeu a Slovenskému národnímu muzeu. Díla tak dosud nebyla vystavena pohromadě a lidé je uvidí zcela poprvé. 


Kavárna v Galerii Desítka

Během probíhající výstavy je na střeše Obchodňáku otevřena nová kavárna! Tímto vás zveme na zážitkový pobyt při posezení u kávy s jedinečnou atmosférou a výhledem na celý Zlín. Denně 10:00 - 19:00.

burian_ve_zline

 

Exponáty dinosaurů z DinoParků


Hlavně děti zaručeně potěší, že jako pozvánka na výstavu jsou u Obchodního domu instalovány velké exponáty dinosaurů zapůjčené z tuzemských DinoParků, u nichž se může kdokoli vyfotit na památku.

>>Více informací o výstavě<<