Blog

Objednejte si v kavárně jako fajnšmekr

Espresso, Lungo, Cappucino nebo Affogato? Host, který nechodí do kavárny každý den, může být při pohledu do kávového menu zaskočen. A aby taky nebyl. Chtěl prostě kávu. Jenže v nápojovém lístku jich je celá stránka! Co teď? Přečtěte si náš malý kávový tahák, abyste v naší kavárně při výběru už nikdy nesáhli vedle.

A seznamte se i s našimi speciálními kávovými drinky a novinkami.

Základní druhy kávy, které je dobré znát

 • Espresso Je základem pro všechny další kávové nápoje. Připravuje se ze 7–10 g kávy extrahované horkou vodou za pomocí stálého tlaku 9 barů v čase mezi 25–30 vteřinami. Jeho objem je 25–35 ml. Espresso je káva s vyváženou extrakcí nechávající vyniknou celou škálu chutí kávy od kyselých tónů přes sladkost a příjemně hořký závěr. Jde o silnou koncentraci chutí, ale ne kofeinu! Obsahuje pouze 64 mg kofeinu.
 • Zapomeňte na picollo - Picollo neexistuje. Mylně se tímto pojmem zpravidla označuje espresso.
 • Espresso Macchiato - Ne "mačáto" nebo "machiáto", ale "makjáto". Vypadá jako miniaturní cappuccino a je to nejmenší mléčný kávový nápoj na menu. Jeho objem je 30 ml a obsahuje cca 64 mg kofeinu.
 • Espresso Lungo - Lungo, jak už název napovídá, je káva dlouhá, prodloužená. Základem je espresso, které se prodlouží horkou vodou. Tím se prodlouží jeho objem a s ním i doba, po jakou budeme lungo usrkávat. Zároveň se tak více rozvolní chutě espressa. Z 8 g kávy vznikne 60ml nápoj, z 16 g potom 120ml.
 • Double Espresso - Dvojité potěšení, tedy dvě espressa v jednom šálku. Double espresso se připravuje ze 14–20 g kávy. Výsledkem je káva o objemu 60 ml. Jde o poměrně silný nápoj – obsahuje zhruba 128 mg kofeinu.
 • Cappuccino - Cappuccino je tvořeno teplým vyšlehaným mlékem a jedním espressem v základu. Podává se v šálku o objemu 150–180 ml a obsahuje 64 mg kofeinu. Cappuccino má v porovnání s Flat Whitem světlejší barvu, jelikož má v základu pouze jedno espresso.
 • Flat White - Flat white je takové chlapské cappuccino. Připravuje se totiž z dvojitého espressa a mléčné pěny, čili je silnější než cappuccino. Obsahuje cca 128 mg kofeinu, takže jestli chcete pořádně povzbudit, flat white je skvělou volbou.
 • Latte Macchiato - Je s trochou nadsázky vlastně kávou pro děti. Tvoří jej vyšlehané mléko, do kterého se pomalu vlije espresso. Podává se ve vysoké úzké sklenici o objemu 250 ml.
 • Káva Affogato NOVINKA - Smetanová zmrzlina pomalu se rozpouštějící do kávy. Hotové guilty pleasure.
 • Frappé - K jeho přípravě se používá rozpustná káva, sirup, led a trochu vody. Ingredience se promíchají ve frapovači a nalévají do vysoké sklenice na další ledové kostky.
 • Ice Moccha [čti: moka] - Moccha je perfektní spojení kávy, sametové čokolády a mléka. Uspokojí chuť na povzbudivé espresso, sladkou čokoládu i jemné mléko. Této kombinaci zkrátka neodoláte.

Ochutnejte naše svěží kávové drinky 

Co vznikne spojením kávy s kapkou alkoholu? Lehký a svěží kávový drink, který vás nejen osvěží, ale zároveň i povzbudí. Ochutnejte novinky v naší nabídce.

 • Espresso Tonic NOVINKA – Espresso Tonic je svěží citrusový drink. Ochutnejte jej i v jeho alkoholické variantě. My doporučujeme ten s Becherovkou nebo Beefeater ginem.
 • Bombardino NOVINKA – Oblíbený teplý nápoj nejen v Alpách, ale i naší kavárně. Jeho základem je vaječný koňak, panák brandy, malé espresso a čepička šlehačky.
 • Coffee Martini – Lahodný kávový drink z vychlazeného cold brew, vodky Absolut, Martini Ambrato a čajového sirupu. Tento drink vám rádi namíchají naši šikovní barmani v Baru 1931.
 • Coffee Tonic – V tomto drinku se snoubí chuť šťavnatého cold brew, ve kterém ucítíte sladké peckovité ovoce, Beefeater Blood Orange a tonic. Tento drink vám rádi namíchají naši šikovní barmani v Baru 1931.

Už víte, co si objednáte? Pořád váháte? Popište své představy našemu baristovi. Poradí vám a kolikrát, podle toho, co se od vás (a o vás) dozví, vám pomůže najít nápoj přesně podle vašich chutí.