Škola vaření

 

Vážení kurzisté,

po pauze nám opět od 1. června startují kurzy ve Škole vaření Bistrotéky Valachy. Jsme velmi rádi, že jste nám zachovali přízeň a jste s námi. Bude ovšem nutné na kurzech dodržovat bezpečnostní opatření, která jsou v zájmu nás všech. Jsou jimi zejména:

  • během kurzu mít nasazenou roušku,
  • při příchodu si vydezinfikovat ruce (bude k dispozici dezinfekce),
  • použití jednorázových rukavic (budou k dispozici),
  • vyplnit prohlášení o bezinfekčnosti, které dostanete k vyplnění na místě.

Tímto Vás zdvořile žádáme o respektování.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás v kuchyni v Bistrotéce Valachy.

POZOR! Dárkové poukazy je možno vystavit nejdříve 1. 6. 2020!

KURZY VAŘENÍ 2020 // DÁRKOVÉ POUKAZY


 KURZY PRO ROK 2020

THAJSKÁ KUCHYNĚ III.

14. 6. 2020 - zcela nový kurz!

Holdujete asijské kuchyni, která v sobě snoubí sladkokyselé chutě s nádechem chilli? Naučte se přípravě tradičních thajských pokrmů jakými jsou polévka s rýžovými nudlemi a pak-choi nebo pečený mořský vlk v solné krustě pod vedením zkušeného Antonína Bradáče.

2990 Kč 


KOUZLO 5 DRUHŮ MASA

1.6. 2020 - vyprodáno

12.7. 2020

​​​Jeden z nejoblíbenějších hostujících lektorů Tomáš Černý již po několikaté dorazí se svým kurzem Kouzlo 5 druhů masa! Tento kurz byl speciálně navržen pro všechny milovníky masa, kteří nechtějí v kuchyni trávit dlouhé hodiny. 

2990 Kč


KURZ PEČENÍ FRGÁLŮ

20. 7. 2020 - nový termín

9. 6., 11. 6. a 24. 6. 2020 - vyprodáno

Frgál je tradičním valašským koláčem, který nezklame na žádné rodinné oslavě ani jako dárek. Na tomto kurzu vedeném pekařkou a cukrářkou Resortu Valachy se naučíte ty nejlepší koláče, které vám budou závidět i vaše babičky. 

1790 Kč


INDICKÁ KUCHYNĚ

21. 6. 2020

Objevte kouzlo kořením provoněné indické kuchyně, se kterou vás seznámi hobby lektorka Katarína Hladká. Její parketou vedle japonské kuchyně je právě indická gastronomie. Na kurzu se naučíte základní pokrmy, jejichž kombinacím se meze nekladou.

2190 Kč


JAPONSKÁ KUCHYNĚ

25. 6. 2020 - kurz s novým menu

Objevte kouzlo japonské kuchyně na kurzu s hobby kuchařkou a nadšenkyní do Japonska Katarínou Hladkou. Na jejím kurzu si uvaříte několik tradičních japonských pokrmů, zažijete tradiční japonské stolování a dozvíte se zajímavosti o zdejší kultuře. 

2190 Kč 


ITALSKÁ KUCHYNĚ

 29. 6. 2020 

7. 9. 2020 - vyprodáno

Gastronomie inspirovaná Itálií je oblíbená v celém světě. Na tomto kurzu se naučíte výrobě vlastní pasty, objevíte kouzlo přípravy all dente, naučíte se několik druhů omáček a zjistíte, s jakým druhem těstovin je kombinovat.

2490 Kč 


VAŘENÍ PODLE JAMIEHO OLIVERA

10. 6.  2020 - vyprodáno

30. 6. 2020 

Jamie Oliver je známý jako šéfkuchař bez čepice a jeho recepty jsou oblíbené po celém světě. Naučte se přípravě pokrmů tohoto slavného nadšence do gastronomie.

2490 Kč


LETNÍ ŠKOLA GRILOVÁNÍ 

8. 6. a 17. 6. 2020 - vyprodáno

18. 6. 2020 - poslední volná místa!

První ze série outdoorovýxh kurzů, který probíhá na letní zahrádce Bistrotéky Valachy je tady! Pod vedením zkušeného lektora si můžete vyzkoušet grilování na uhlí i na plynu. Připravte se na léto se vší parádou.

2790 Kč 


STEAKY A OMÁČKY

28. 6. 2020 - vyprodáno

Hovězí filet neboli biftek, pepřová omáčka, král steaků mezi šéfkuchaři – vysoký roštěnec, holandská omáčka a její alternativy, Flap steak – neznámý steak s názvem Bryndáček, Máslová omáčka s lanýžem, Cajunské brambory, Míchaný listový salát s granátovým jablkem a medovým dresinkem. Staňte se hvězdou kuchyně.

2990 Kč


VELKÁ PÁNSKÁ JÍZDA

2. 6., 15. 6. a 13. 7. 2020 - vyprodáno

16. 6. 2020 - poslední volné místo!

Kurz rize pro mužskou společnost. Dámy, tento kurz je ideálním dárkem pro vaše muže, kteří holdují dobrému jídlu a pití. Na kurzu si pod vedením Tomáše Černého připraví pětichodové menu. Nebude chybět ani pětichodové menu a výběrový rum.

2990 Kč 


KURZ PEČENÍ KVASOVÉHO CHLEBA

23. 6.  a 27. 7. 2020 - vyprodáno​​​​​​

14. 9. 2020 - poslední volná místa!

Za poměrně krátký čas si kvasový chléb Bistrotéky Valachy získal svoje jméno. Vy se jeho tajné receptuře můžete naučit pod vedením Lenky Molkové. Tento kurz je určen pouze pro 8 osob, což zajišťuje individuální přístup, prostor pro diskuzi a výměnu zkušeností.

1790 Kč 


RYBY A MOŘSKÉ PLODY 

21. 7. 2020 

Jsou dvě skupiny lidí - ti, kteří je milují a ti, kteří je v oblibě příliš nemají. Pokud patříte do první skupiny, pak je tento kurz právě pro vás. Připravte si ústřice, slávky na víně, mušle sv. Jakuba, chobonici a mořského vlka.

2490 Kč 


TAJEMSTVÍ MAKRONEK

22. 6. 2020 - vyprodáno 

Na tomto kurzu se podíváme na tajemství jednoho z nejznámějších francouzských dezertů – makronky. Vláčná uvnitř, ale zároveň křupavá na povrchu, plněná lahodným krémem různých chutí. Udělejte radost sobě i svým blízkým.

2190 Kč 


MEXICKÁ KUCHYNĚ

20. 10. 2020

Latinskoamerické chutě, které možná znáte, ale jejich kombinace vás stejně nikdy neomrzí. Naučte se přípravě salsy guacamole, vepřového tacos ve vlastně vyrobené kukuřičné placce, buritto de pollo nebo churros. Užijte si kousek Mexika!

2190 Kč 

 


THAJSKÁ KUCHYNĚ II.

 Připravujeme na podzim

Čerstvé jarní závitky s krevetami, Tom Yum Kai aneb Tradiční polévka s kuřecím masem, batátové nudle s vepřovým masem nebo ikonický kuřecí Satay s omáčkou z kokosového mléka – toto thajské menu potěší začínající i pokročilejší kuchaře.

2990 Kč


 

ČESKÉ DEZERTY MODERNĚ

Připravujeme na podzim

Mezi nejoblíbenější dezerty od ​​​​cukrářů Bistrotéky Valachy patří poctivé větrníky s karamelem nebo věneček s ovocem. Naučte se, jak tyto tradiční dezerty připravit v moderní podobě pod vedením šéfcukrářky Bistrotéky Valachy Tamary Adamčíkové.

2190 Kč
​​


 

Kurzy jsou určeny pro osoby starší 18 let a probíhají ve speciální kuchyni, která je součástí Bistrotéky Valachy. Využijte dárkových poukazů jako vhodného dárku pro vaše blízké. Prosíme, dostavte se 15 minut před začátkem kurzu. Pro parkování lze využít přímo parkoviště před Obchodním domem Zlín. S veškerými dotazy se neváhejte obrátit na rezervace@bistrovalachy.cz. Rádi pro Vás připravíme soukromé kurzy různého zaměření pro Vaše přátelé, firemní partnery nebo kolegy.

Chcete být v obraze a mít nejžhavější novinky o nově vypsaných kurzech vaření mezi prvními?

Přihlašte se k odebírání newsletteru!


Zajímají mě informace o storno podmínkách


Partneři Kuchařské školy Bistrotéka Valachy

Dilema: koupit, nebo nekoupit multifunkční parní troubu? 

Stále zvažujete pro a proti? Poznejte jedinečné vlastnosti multifunkčních parních trub Electrolux na vlastní kůži. Více informací naleznete na webových stránkách Electrolux.

Hledáte pomocnici do kuchyně? Vyzkoušejte si vaření v páře

Přesvědčte se o jedinečných vlastnostech multifunkční parní trouby v rámci kurzu vaření. Více informací naleznete na webových stránkách AEG.