Domácí večeře

 Domácí večeře momentálně nepodáváme

Ve všední dny vždy od 17:30 najdete v nabídce naší restaurace vždy jednu polévku a dva hlavní chody za přívětivou cenu. Ideální pro ty, kteří právě nemohou nebo nechtějí vařit, ale přitom nechtějí ani rezignovat na kvalitní večerní jídlo.

Zatímco polední meníčka jsou dnes v restauracích běžná, večerní menu je unikát, který si mezi našimi hosty v minulosti získal oblibu.

"Nechali jsme se inspirovat historií Obchodního domu a baťovskou tradicí Zlína. V době rozkvětu Baťových závodů bylo zvykem, že si pracovníci továrny po práci zašli na večeři právě na Obchodňák. I my nabízíme příležitost všem, kteří nemají čas nebo chuť věnovat se po příchodu z práce přípravě teplé večeře, ale současně si chtějí pochutnat jako doma,“ říká manažerka Bistrotéky Valachy Simona Stavjaňová.
 

Domácí večeře vám rádi zabalíme i s sebou.


Domácí večeře - to jsou rychlá a jednoduchá jídla v tom nejlepším slova smyslu, z kvalitních surovin a servírovaná v pohodové atmosféře: namátkou třeba kuřecí játra na cibulce, francouzské brambory, šunkofleky, stroganoff s rýží, čočka s párkem, karbanátek s kaší, různé druhy gulášů… Hlavní chod se vejde do 115 Kč.

A pokud by vás zrovna v den návštěvy neoslovilo nic z Domácích večeří, můžete si samozřejmě objednat z naší stálé nabídky. K tradičním tutovkám v Bistrotéce Valachy patří burger s trhaným masem, dva druhy tataráku, steaky z čestru či smažený sýr na přepuštěném másle s domácí tatarkou. Z novinek doporučujeme například jesetera s risottem z čočky Beluga, créme brulée z kachních jater, hovězí tataki s wakame, shitake a omáčkou ponzu nebo vydatnou francouzskou polévku Garbure z kachního vývaru s fazolemi, kapustou a uzenými kachními prsy.