Nejvánočnější Bar 1931 - 12 000 baněk pohromadě!


Dvanáct tisíc baněk zdobí od dnešního dne prostory Baru 1931.

Unikátní výzdoba vznikla ve spolupráci s předním tuzemským výrobcem baněk Irisa z nedalekého Vsetína. Skleněné ozdoby v jemných odstínech hnědé, opálové a stříbrné barvy v kombinaci s lampami, světýlky a dalšími dekoracemi zavěšenými u stropu tvoří neobyčejnou atmosféru, díky níž nyní bar v přízemí Obchodního domu přitahuje pozornost kolemjdoucích.
Baňky představují jeden z oblíbených trendů vánoční výzdoby posledních let. Zemité odstíny jsou nyní velmi žádané,“ upřesnil šéf marketingu a obchodu Irisy Vlastimil Juřička. Hodnota baněk, které zdobí Bar 1931, je téměř půl milionu korun. „S firmami sice spolupracujeme a děláváme pro ně na zakázku baňky na míru, ale tady je to množstvím ozdob i způsobem použití rarita a do něčeho takového jsme šli poprvé. Z výsledku mám velkou radost. Je to pocta poctivé ruční práci, na níž si zakládáme,“ dodal Vlastimil Juřička.
Irisa vyráběla baňky pro Bar 1931 celý jeden měsíc. Následná instalace si vyžádala čtyři dny a práci desítek rukou: každou baňku bylo potřeba opatrně navázat na závěsný drátek a uchytit do speciální sítě na stropě. „Do zdobení se zapojili kolegové a kolegyně napříč bistrotékou, bylo to pracné, ale stálo to za to. Věříme, že se Zlíňané přijdou pokochat a užít si neobyčejnou sváteční atmosféru,“ dodala Simona Stavjaňová, manažerka Bistrotéky Valachy, jíž je Bar 1931 součástí.

Spolupráce probíhala se svatebním studiem Svatebnění.

Návštěvníci se mohou přijít podívat na výzdobu kdykoli během dne. Otevřeno je nejen ve večerních časech, ale denně již od 11 hodin, protože se v baru nabízí i polední menu, odpolední káva, dezerty či studentské drinky.

TIP:
Na Štědrý den 24. prosince bude Bistrotéka Valachy opět nabízet šnečí speciality všem kolemjdoucím, kteří si budou chtít zpestřit čekání na večerní nadílku procházkou Zlínem a lehčím postním obědem.