Ochutnejte bílý lanýž 18. - 19. 11. 2021

Bílý lanýž patří mezi nejvzácnější a nejdražší kuchařské suroviny světa. Nelze ho pěstovat, roste pod zemí a dá se najít jen s pomocí vycvičených psů nebo prasat. Mezi gurmány jsou bílé lanýže výjimečnou specialitou a jeho cena se pohybuje i okolo desítek tisíc korun za kilogram.

A vy máte jedinečnou šanci právě tuto delikatesu ochutnat 18.-19. listopadu v Bitrotéce Valachy. Těšit se můžete na čerstvé a vzácné bílé lanýže přímo z Piemontu, pro které se do Itálie osobně vydali naši kuchaři. Přidat si je budete moci na tradiční pokrmy z našeho jídelního lístku i denního obědového menu. K čemu je doporučujeme?

V pokrmech se bílé lanýže používají ve velmi malém množství, přesto jim dodávají výraznou a specifickou chuť. Cena 150 Kč/g.

Doporučujeme rezervaci předem na této unikátní akci  na telefonním čísle +420 577 055 444 nebo osobně u obsluhy restaurace.

Vychutnejte si bílý lanýž

Pokrmy doporučujeme snoubit s červeným vínem Silvano Bolmida Barolo Bussia Vigna Fantini 2017 (hodí se zejména k  tataráku nebo kachnímu srdci na smetaně) nebo champagne G.H. Mumm Réservée Blanc de Blancs (doporučujeme k vaječným pokrmům, těstovinám, rizotu, perličce, sýrům apod.)

Bílý lanýž na snídani

  • čas servírování: od 7:00 do 10:30
  • tato vzácná ingredience se náramně hodí do všech vaječných pokrmů. Zpestřit si můžete například míchaná vejce, omeletu, vejce do skla atp. Ke standardní ceně snídaně bude připočtena cena bílého lanýže.
  • standardní porce nastrouhaného bílého lanýže v pokrmu je 3 – 4 gramy.

>> SNÍDAŇOVÁ NABÍDKA

Bílý lanýž na oběd

  • čas servírování: od 11:00 do 14:30​​​
  • nechejte si nastrouhat delikátní bílý lanýž na jídlo z poledního menu.

>> TÝDENNÍ NABÍDKA

 

Bílý lanýž na večeři

  • čas servírování: od 14:30 do zavření bistra
  • výběr ze sezónního menu)​​​​​​

>> SEZONNÍ NABÍDKA