Ochutnejte bílého lanýže 21.–24.11.

Bílý lanýž patří mezi nejvzácnější a nejdražší kuchařské suroviny světa. Nelze ho pěstovat, roste pod zemí a dá se najít jen s pomocí vycvičených psů nebo prasat. I proto se cena bílého lanýže pohybuje i okolo desítek tisíc korun za kilogram. Mezi gurmány jsou bílé lanýže pojmem. V pokrmech se používají ve velmi malém množství, přesto jim dodávají výraznou a specifickou chuť. Náš šéfkuchař Lukáš Strnad se na začátku listopadu vydá do oblasti italského Piemontu typického touto surovinou, aby pro vás získal bílé lanýže, na kterých si budete moci pochutnat od 21. až 24. listopadu v rámci speciální nabídky v obchodě i restauraci!


Bílý lanýž na snídani

Tato vzácná ingredience se náramně hodí do všech vaječných pokrmů. Zpestřit si můžete například míchaná vejce, omeletu, vejce do skla atp. Ke standardní ceně snídaně bude připočtena cena bílého lanýže – ta bude upřesněna v průběhu listopadu >> SNÍDAŇOVÁ NABÍDKA


Bílý lanýž na oběd

Kromě polední nabídky obměňující se každý všední den si vždy můžete vybrat i ze stálé týdenní nabídky: risotta a těstovin. Jeden z těchto obědových chodů si budete moci dochutit bílým lanýžem.  >> TÝDENNÍ NABÍDKA


Bílý lanýž na večeři

Pokud hledáte přeci jenom slavnostnější příležitost pro seznámení se s touto surovinou, tak doporučujeme vyzkoušet speciálně navržené základní tříchodové menu skládající se z:

  • zauzený kachní tatarák s foie gras
  • úzké nudle s ořechovým máslem, sušeným žloutkem a parmezánem
  • kaštanové brownies s pošírovanou hruškou a coulis z lesních plodů

 

Cena

  •  495 Kč je cena základního menu bez bílých lanýžů
  • Finální cena menu se budu odvíjet od toho, kolika gramy bílého lanýže si budete chtít jednotlivé pokrmy dochutit tzn. Můžete si strouhaným lanýžem zpestřit klidně jen jeden chod nebo všechny. Cena bílých lanýžů bude upřesněna v listopadu podle aktuální nákupní ceny.
  • Standardní porce bílého lanýže obsahuje 3 – 5 gramů této surovin

 

Rezervace

  • Předrezervujte si své místo na této unikátní akci včas na e-mailu rezervace@bistrovalachy.cz 
  • V e-mailu, prosím, specifikujte na který den, na kolik hodin a pro kolik lidí byste si rezervaci přáli