Změna: Lanýžové menu se přesouvá na 22. 11. do Velkých Karlovic

Speciální degustační menu bílých lanýžů se bude servírovat 22. listopadu ve Velkých Karlovicích. 

Tato legendární delikatesa, která patří k nejvzácnějším a nejdražším kuchařským surovinám světa, bude servírovaná 22. listopadu v zážitkové restauraci Vyhlídka Spa hotelu Lanterna. Vyrazte na Valašsko, užijte si speciální degustační večer a nechejte se hýčkat ve zdejším wellness komplexu.

 

Zjistěte více o Noci bílých lanýžů v restauraci Vyhlídka, rezervujte si své místo a prožijte speciální gastronomický zážitek. 

 

O lanýžích a Piemontu:

Lanýže jsou v gastronomii vysoce ceněny jako vynikající, ovšem ne snadno dostupná delikatesa. Nejvzácnější a nejdražší je lanýž bílý, který se vyskytuje právě jen v oblasti Piemontu. Nelze ho pěstovat, roste pod zemí a dá se najít jen „po čichu“, zpravidla s pomocí vycvičených psů nebo prasat.

I proto se na trhu cena bílého lanýže šplhá až na desítky tisíc korun za kilogram. Mezi gurmány jsou bílé lanýže pojmem. V pokrmech se používají ve velmi malém množství, přesto mu dodávají výraznou a specifickou chuť.

Piemont, rozkládající se na úpatí Alp v severozápadní Itálii, je rovněž vyhlášenou vinařskou oblastí. Co do množství certifikovaných vín je nejlepším vinařským regionem celé Itálie. Proslavila ho např. vína Barolo, Barbaresco, Barbera a Moscato d‘Asti.

Menu Noci bílých lanýžů představí typické pokrmy a speciality kuchyně Piemontu a může být dotvořeno či upraveno v inspiraci na suroviny, které kuchaři na trzích vyberou a nakoupí. Těšte se tedy i na trochu gurmánského překvapení.